Trwała skęcająca

Czas zabiegu: 2 godziny

Brzmi to strasznie, jednak dobrze zrobiona nowoczesna trwała nie niszczy włosów, a jest świetnym sposobem na dodanie im objętości i charakteru. Już dawno nie stosuje się palących włosy płukanek, choć nadal większość producentów stosuje formułę złożoną z amoniaku i reduktora. Firma Wella, na produktach których pracujemy, zadbała o bezpieczeństwo Waszych włosów i stosuje łagodzące składniki, które nawilżają włosy i chronią je podczas zabiegu.

W ogólnym skrócie trwała ondulacja to zabieg mający na celu przerwanie wiązania we włosach, przez co stają się mniej elastyczne i jednocześnie przyjmują kształt nadany przez wałki.

Urocze loki, nadające wdzięku i lekkości są wreszcie w zasięgu ręki. Trwała skręcająca i odbijająca od nasady oferowana w naszym salonie pozwala na stworzenie dowolnie skręconych loków, dopasowanych do oczekiwań naszych Klientów.

Dzięki profesjonalnym produktom, zabieg ten pozwala na dobranie najbardziej optymalnego skrętu włosa, w zależności od oczekiwań.

Aby nadać włosom objętości, można zrobić delikatną trwałą tylko na włosach przy skórze głowy. Końcówki i część środkową włosów zabezpiecza się wtedy przed działaniem płynu. Podobnie postępujemy jeżeli na głowie mamy jeszcze ładne loki z kilkumiesięcznymi odrostami.

 • Najmocniejszą trwałą
  Tzw. klasyczną, zasadową (pH 9,0-9,8) wybierz, jeśli masz grube, oporne na skręcanie włosy lub zależy ci na silnym skręcie. Nie powinno się jej robić na włosach rozjaśnianych, farbowanych i delikatnych.
 • Łagodniejsza
  Jest trwała lekko zasadowa (pH 7,5-9,0), która nadaje się do każdego rodzaju włosów. Daje dość mocny skręt, ale działa delikatniej i nie drażni skóry głowy.
 • Delikatna
  Trwała neutralna (pH 7,0) do włosów trochę zniszczonych, cienkich i delikatnych. Daje lekki efekt.
 • Najdelikatniejsza
  Trwała kwaśna (pH poniżej 7,0) przeznaczona jest do włosów delikatnych, podatnych na układanie, rozjaśnianych lub farbowanych. Na włosach normalnych efekt może być słaby.

Do pielęgnacji włosów po trwałej ondulacji warto używać specjalnych szamponów i odżywek do włosów kręconych. Zapobiegną filcowaniu się włosów, nawilżą je i odżywią, pozwolą na dłużej zachować ich skręt