Fryzury komunijne

Czas zabiegu: 1 godzina

W tak uroczystym i niezwykłym dniu, każda młoda dama chce wyglądać niezwykle i jedynie w swoim rodzaju. Zapraszamy do naszego salonu gdzie każdej dziewczynce idealnie dobierzemy fryzurę do urody dziecka, kształtu twarzy a także do rodzaju sukni.

Poniżej kilka wartościowych porad dotyczących fryzur komunijnych:

Fryzury komunijne muszą korespondować z rodzajem sukni. Przy skromnej albie kaskada francuskich loków, spływających spod strojnego czółka wyglądać będzie pretensjonalnie, a taka fryzura na komunię wywoła jedynie pobłażliwe uśmieszki. Jeśli dziecko ma długie, gęste włosy, radzimy wybierać klasyczne fryzury komunijne. Francuski warkocz, korona z warkoczy lub włosy zebrane z czoła i swobodnie spływające z tyłu, to są najefektowniejsze fryzury na komunię w takich przypadkach. Jeśli już kupiliśmy wianek, należy dobrać fryzurę do jego kształtu i charakteru. Do strojnego, bogatego w ozdoby wianka pasują proste fryzury, w przypadku małego stroiku, można pomyśleć nad bardziej efektownymi rozwiązaniami. Pamiętajmy, żeby fryzury na komunię były trwałe, żeby przetrwały cały dzień. I jeszcze uwaga - komunia ma być przeżyciem duchowym i źle będzie, jeśli fryzury komunijne staną się najważniejszym punktem tego dnia.

Wianki komunijne symbolizujące czystość duchową, a ich tradycja jest bardzo stara. Poza tym wianki komunijne stanowią piękne dopełnienie stroju dziewczynki, dlatego ich dobór jest bardzo ważny. A oto kilka rad:
Wybierając wianki komunijne musimy wziąć pod uwagę trzy elementy:

  • Pierwszym z nich jest moda, której wianki komunijne podlegają na równi z sukniami i obuwiem komunijnym. Warto wcześniej poznać jej najnowsze trendy.
  • Drugim, ważnym elementem, który bierzemy pod uwagę wybierając wianki komunijne jest typ urody dziecka i rodzaj włosów. Drobna buźka dziewczynki zginie pod ciężkim, strojnym wiankiem, takie wianki komunijne dobrze się natomiast prezentują przy okrągłej twarzy.
  • Trzeci element - wianki komunijne dobieramy także w zależności od rodzaju sukni komunijnej.

Jeśli będzie to alba, wianek powinien być skromny i delikatny, podkreślający prostotę stroju. W przypadku sukni wzorowanej na XIX wiecznych krynolinach, możemy sobie pozwolić na komunijne wianki strojne, zdobione wstążkami i koralikami. Coraz modniejsze ostatnio stają się alternatywne wianki komunijne. W specjalistycznych sklepach znajdziecie duży wybór koczków, szpiców i ozdobnych przepasek, które - zastępując tradycyjne wianki komunijne - pełnią swoją rolę z doskonałym efektem. Podobnie jak drobne, białe lub biało - różowe kwiatki, które można wpiąć na przykład w dobierany warkocz lub swobodnie rozpuszczone włosy. Dużą popularnością cieszą się też wianki komunijne, wykonane ze świeżych kwiatów. Delikatne i subtelne, doskonale podkreślają czyste, dziecięce rysy twarzy.

Dodatki do włosów stanowią bardzo ważny element komunijnej fryzury dziewczynki. Pozwalają upiąć i utrzymać włosy, stanowią dopełnienie wianka lub stroika. Dodatki do włosów mogą także zastępować tradycyjny wianek, co jest ostatnio dość popularne. W tym wypadku proponujemy dodatki do włosów z kwiatów świeżych i sztucznych. Oryginalne, pełne wdzięku dodatki do włosów ze świeżych kwiatów kupowane w kwiaciarni, są specjalnie preparowane i nie więdną w ciągu całego dnia. Na ogół od razu mają przytwierdzone spinki lub wsuwki, ułatwiające wpięcie we włosy. W dalszym ciągu modne i popularne są dodatki do włosów w postaci malutkich spinek ze sztucznych różyczek lub kwiatów jabłoni. Do atłasowej, eleganckiej sukni można wybrać odpowiednie dodatki do włosów, również wykonane z atłasu i ręcznie wyplatane. Ten rodzaj ozdób pasuje także do skromniejszego stroju, na przykład do alby. Inne dodatki do włosów, popularne na komunię, to ozdobne grzebienie, służące do podtrzymywania fryzury z jednej lub obu stron, a także różnorodne, ozdobne wstążki i tasiemki. Takie ozdobne dodatki do włosów można wpleść w warkocz, podkreślając jego urodę, albo przewiązać nimi francuskie loki, mogą też stanowić dopełnienie krótkich fryzur. Jak widać dodatki do włosów pełnią ważną rolę w układaniu fryzur komunijnych. Pamiętajmy jednak o zachowaniu umiaru. Zbyt duża ilość i różnorodność elementów ozdobnych może zniszczyć cały efekt!

Materiały pochodzą z serwisu www.komunie.com