Strzyżenie męskie

Czas zabiegu: 30 minut

Fryzury męskie mają duże znaczenie, gdyż to one podkreślają w mężczyźnie jego rysy twarzy i charakter. Te dla mężczyzn dojrzałych są łatwe do wykonania – wystarczy dobry pomył i środki do stylizacji.

Mężczyźni coraz częściej wybierają fryzury wymagające cieniowania, modelowania, a nawet koloryzacji. Strzyżenie męskie w obecnych czasach nabrało innego, bardziej wyrafinowanego i ekstrawaganckiego znaczenia. Fryzury dla chłopców powinna cechować fantazja. Z kolei młodzi mężczyźni, nie bojący się eksperymentów, mogą sobie zrobić z włosów irokeza. Jednak potrzebna jest do niej długość włosów w środkowej części głowy wynosząca około 7 cm. Ponieważ nowa fryzura potrafi całkowicie odmienić wygląd, dlatego warto skonsultować się z fryzjerem, który pomoże nam wybrać tę właściwą. Należy zawsze pamiętać o tym, że fryzura ma nie tylko pasować do kształtu naszej twarzy. Najważniejsze jest, abyśmy się w niej dobrze czuli i żeby pasowała do naszego stylu życia.

Modne męskie fryzury:

  • Włosy półdługie – te sięgające do kości policzkowych powinny być perfekcyjnie wycieniowane. Ich naturalny kolor można podkreślić drobnymi pasemkami. Bardzo ważna sprawą jest pielęgnacja takiej fryzury czyli dbanie o czystość włosów oraz stosowanie odpowiednich odżywek (nadających włosom blask). Fryzura ta pasować będzie szczególnie do trójkątnej twarzy.
  • Włosy kręcone – panowie obdarzeni takimi włosami mogą je zapuścić. Aby wyeksponować naturalny skręt włosów należy stosować odpowiednie pianki do stylizacji.
  • Klasyczna fryzura – to włosy długości 2-3 cm, jeśli są gęste, będą ozdobą każdego mężczyzny. Używać należy żelu do ich stylizacji.
  • Włosy asymetrycznie ścięte – jest to propozycja dla odważnych, włosy ścięte są asymetrycznie, przy czym z tyłu i z boku są prawie wygolone. Na czubku głowy maja długość 3–4 cm. Jedno oko zasłania grzywka.

Dobrze ostrzyżone włosy to obowiązek każdego, dbającego o siebie mężczyzny. Ponieważ coraz więcej z nich śledzi z uwaga zmieniające się trendy w modzie, z pewnością mogą wybrać sobie którąś z wyżej wymienionych fryzur.