Henna i regulacja łuku brwiowego

Czas zabiegu: 20 minut

Henna była stosowana już od niepamiętnych czasów we wschodnich cywilizacjach. Obecnie przeżywa swój renesans. Stosuje się ją nie tylko w celach estetycznych, ale także ze względu na jej właściwości aseptyczne. Pokrywa ona włosy twardniejącą warstwą ochronną, dzięki czemu zapewnia im trwałość i pogrubienie, gdyż uzupełnia wszelkie pęknięcia oraz sprawia, że nabierają pięknego połysku. Przemysł kosmetyczny roślinne i syntetyczne środki do farbowania rzęs i brwi.

Henna jest zabiegiem polegającym na delikatnym farbowaniu włosków. Kolor ulega stopniowemu zmywaniu. Efekt utrzymuje się na rzęsach przez około 3 - 4 tygodnie. Zabiegu na rzęsy nie należy powtarzać częściej niż co miesiąc, gdyż mogą one ulec osłabieniu.

W przypadku brwi, rezultat przyciemnienia będzie mniej trwały. Zwykle najpóźniej po dwóch tygodniach trzeba wykonać zabieg ponownie, ale zdarza się, ze henna znika dużo wcześniej. Nie należy jednak przesadzać z częstotliwością wykonywania henny.

W salonie kosmetycznym możemy wybierać spośród szerokiej gamy barw, mi.in czarnej, brązowej, rudej, grafitowej, szarej, mieszanki czerni z brązem.

Wybór odpowiedniego koloru jest bardzo istotny. Brwi zbyt ciemne nadają twarzy grozny, nienaturalny wygląd. Ogromną zaletą tego "makijażu" jest trwałość. Możemy zażywać kąpieli w basenie, korzystać z sauny, płakać (najlepiej ze szczęścia), pocić się i kolor z brwi oraz rzęs nie spłynie tak, jak stałoby się to w przypadku użycia tradycyjnego makijażu kolorowego (tusz, kredka).

Ponadto rzęsy zabarwione henną wyglądają bardzo naturalnie. Henna jest dobrym rozwiązaniem dla osób posiadających jasne brwi i rzęsy, "znikające" przy braku makijażu. Stanowi także naturalne podkreślenie oprawy oka wiosną oraz latem, kiedy nie chcemy stosować pełnego, cięższego makijażu (henna jedynie nadaje kolor, nie pogrubia i nie przedłuża rzęs, dlatego efekt nie jest tak spektakularny, jak przy użyciu maskary).

    Przeciwwskazania do farbowania brwi i rzes:
  • stany zapalne i alergiczne skóry,
  • choroby zakaźne
  • niektóre dermatozy
  • choroby i uszkodzenia oka (np. jęczmień, zapalenie spojówek, zaczerwienienie)
  • jakiekolwiek uszkodzenia lub otarcia naskórka w okolicy brwi,
  • świeżo wydepilowane brwi,
  • soczewki kontaktowe
Regulacja łuku brwiowego

Naturalnie ładne brwi to prawdziwa rzadkość. Większość z nas musi stosować regularną depilację, aby wyglądały one dobrze i schludnie.

Brwi podkreślają rysy naszej twarzy. Powinny być zatem skorygowane tak, by wydobywać nasze atuty. Nieumiejętne wymodelowanie może spowodować, że cała nasza twarz będzie wyglądać nieatrakcyjnie.

Regulacja brwi jest to zabieg mający na celu skorygowanie linii brwi i ich kształtu za pomocą usunięcia zbędnych włosków. Można zrobić to dwoma metodami za pomocą depilacji woskiem lub przy użyciu pęsety.

Naturalny kształt brwi jest zgodny z krawędzia oczodołu, jednak rzadko tworzą one zgrabnie wycięty łuk. Włoski rosną ponizej pożądanej linii. Aby wymodelować łuk, należy wykreślić linię zaczynającą się w kącie nosa i przebiegającą przez wewnętrzny kąt oka. Tuż ponad tym punktem powinien się zaczynać łuk brwi. Następna linia, między kątem nosa a zewnętrznym kątem oka, wyznaczyć punkt, nad którym powinien się kończyć łuk brwi.

    Dobieranie kształt brwi do twarzy:
  • twarz owalna - brwi w kształcie łagodnego łuku
  • twarz okrągła - brwi lekko uniesione ku górze, na końcu trochę zaokrąglone
  • twarz kwadratowa - brwi dość długie w kształcie łagodnego łuku
  • twarz trapezoidalna - brwi oddalone od nasady nosa po za granicę brwi prawidłowych, dość długie w kształcie łagodnego łuku
  • twarz podłużna - brwi o linii prostej, oddalone od nasady nosa po za granice brwii prawidłowych
  • twarz trójkątna - brwi na zewnątrz uniesione ku górze, nie nie przekraczajace prawidłowej długości
  • twarz sześciokątna - brwi trochę mniej uniesione niż przy twarzy trójkątnej