REWOLUCYJNA KOLORYZACJA OLAPLEX

SPOSÓB NA BLONDYNKĘ: REWOLUCYJNA KOLORYZACJA OLAPLEX

pielęgnacja / Wrz 09, 2015

System pielęgnacji włosów OLAPLEX, został stworzony, aby replikować oraz regenerować mostki dwusiarczkowe włosów, które ulegają zniszczeniu lub zerwaniu w trakcie zabiegów chemicznych takich jak koloryzacja czy rozjaśnianie, działania wysokiej temperatury oraz uszkodzeń mechanicznych. Olaplex odbudowuje zerwane mostki dwusiarczkowe włosów, dzięki czemu włosy są zregenerowane, miękkie, gładkie i idealnie błyszczące. System Olaplex umożliwia radykalną zmianę koloru włosów pozostawiając je w idealnej kondycji. Żaden z produktów Olaplex nie zawiera silikonów, siarczanów, ftalanów, DEA, aldehydów, glutenu i nigdy nie był testowany na zwierzętach.


Olaplex jest dostępny w naszym salonie już od dziś. Można go stosować z każdą profesjonalna farbą do włosów, każdej marki, ale ważne jest aby koloryzację czy dekoloryzację przeprowadzał doświadczony i przeszkolony fryzjer. Błędnie zastosowany produkt (chodzi głównie o proporcje i czas) nie zrobi nam krzywdy, ale też nie zadziała.

Farbowanie włosów henną, nawet tą w 100 proc. naturalną, jest jedynym przeciwwskazaniem do zastosowania Olaplex. Składniki henny wchodzą w bardzo mocną reakcję ze składnikami Olaplex.

Olaplex może być stosowany przez kobiety w ciąży. Nie zawierają amoniaku więc nie mają tego nieprzyjemnego zapachu, jaki zazwyczaj kojarzymy z farbowaniem i praktycznie nie powodują reakcji alergicznych. Nie ma mowy o swędzeniu skóry głowy czy pieczeniu.


A jak wygląda farbowanie z Olaplex? Dokładnie tak samo, jak bez. Zajmuje tylko więcej czasu, bowiem dodatek produktu sprawia, że mieszanka farby jest rzadsza, przez co musi na włosach poleżeć nieco dłużej. Dlatego produkt jest dostępny tylko dla profesjonalistów i dlatego fryzjerka odradza kupowanie na aukcjach „odlewanych” porcji produktu. Nie mamy gwarancji oryginalności, a bez umiejętności fryzjerskich raczej nie wykorzystamy potencjału produktu.


    Olaplex to aż trzy produkty.
  • Olaplex Bond Multiplier – dodany do dowolnego produktu do koloryzacji włosów: farby, pudru czy kremu rozjaśniającego rekonstruuje uszkodzone lub zerwane wiązania włosów i zapobiega ich dalszym uszkodzeniom. Stosuje się go zarówno podczas dekolorozyacji włosów, jak i później przy koloryzacji. Jak czytamy na opakowaniu, jest „polisą ubezpieczeniową dla włosów.” Ale nie jest cudotwórcą. Dziewczyny nie zdają sobie sprawy, że jeśli mają bardzo suche i zniszczone włosy, kilka kolorów farb różnych marek, nawet litr Olaplexu nie pomoże. Ten preparat zapobiega nadmiernemu niszczeniu włosów, poprawia ich kondycję, ale nie zmieni siana w jedwabiste pukle rodem z reklamy. Trzeba mieć tego świadomość i nie oczekiwać rzeczy niemożliwych.
  • Drugi produkt, Olaplex Bond Perfector No. 2 ma za zadanie wzmocnić działanie Multipliera. Stosuje się go po procesie farbowania, na mokre włosy i pozostawia na nich na kilkanaście minut, jak maskę. Przywraca włosom siłę, strukturę i integralność. Sprawia, że stają się gładsze i bardziej błyszczące. Nawet moje, zniszczone i przesuszone włosy miały więcej życia po zastosowaniu obu preparatów Olaplex. Łatwiej się rozczesywały i lśniły jak szalone. A co ważne – efekt ten utrzymuje się dłużej niż do pierwszego mycia. Tydzień po zabiegu moje włosy nadal wyglądają świetnie.
  • Trzecim elementem systemu jest Olaplex No.3 Hair Perfector – to preparat przeznaczony do stosowania w domu. Zawiera ten sam składnik aktywny co Bond Multiplier No.1 i Bond Perfector. Umożliwia regenerację i utrzymanie silnych, zdrowych włosów między zabiegami, ponieważ kontynuuje utrzymywanie wiązań we włosach. Stosujemy go raz na dwa tygodnie, między wizytami u fryzjera. Preparat można zakupić w naszym salonie fryzjerskim.

Co ważne, system Olaplex można stosować nie tylko przy farbowaniu włosów na blond. Tak samo będzie on chronił włosy farbowanych brunetek, szatynek czy rudzielców. Kolor włosów, ich długość – nie ma znaczenia. Ważna jest kondycja. Jeśli mamy bardzo zniszczone włosy, Olaplex cudów nie zdziała. Zwłaszcza na koncówkach.

A co z tymi dziewczynami, które włosów nie farbują, ale chciałyby je wzmocnić, np. po wakacjach nad morzem czy intensywnym stosowaniu prostownicy, lokówki, etc? Olaplex jest dla nich, bowiem można go stosować również jako zabieg regenerujący, bez stosowania farb do włosów. Ważne jest, aby po zabiegu, z farbą czy bez, nie stosować szamponów z siarczanami czy PEG-ami. Szukamy tych, które mają napis: SLS, PEG free.Zabieg Olaplex wykonać można w naszym salonie fryzjerskim Black&White w Bytomiu.

Ceny zabiegu uzależnione są od długości włosów.