Akademia zdrowych włosów

Akademia zdrowych włosów

Pielęgnacja / Lut 18, 2016

Na kondycję Państwa włosów wpływa codziennie wiele czynników – niektóre z nich znacznie osłabiają i niszczą włosy, odbierając im ich naturalne piękno. Stworzyliśmy Akademię zdrowych włosów gdzie wykorzystując zdobycze najnowszej techniki (technologia LLLT, trichoskopia), ekskluzywne zabiegi oraz profesionalne kosmetyki takich marek jak: HairMax, Kerastase, Nioxin, Wella Professional, możemy zaoferować Państwu diagnostykę oraz metody pielęgnacji włosów i skóry głowy na najwyższym światowym poziomie.

Sucha skóra głowy

Gdy skóra głowy jest wysuszona, dopada nas swędzenie oraz uczucie napiętej skóry. Są to dość uciążliwe objawy, a ignorowanie ich może tylko spowodować ich nasilenie.

Co więc należy zrobić?

Zabieg dermabrazji zazwyczaj kojarzony jest z pielęgnacją twarzy. I słusznie. Jednakże nowoczesna pielęgnacja skóry głowy i włosów idzie o krok dalej. To właśnie zabiegi pielęgnacyjne twarzy zainspirowały markę Nioxin do stworzenia podobnego zabiegu dla skóry głowy. Pierwszą korzyścią jaka płynie z tej usługi jest dokładne oczyszczenie. Wszelkie martwe komórki, nadmiar sebum i pozostałości po produktach stylizacyjnych gromadzą się wokół mieszków włosowych, zatykając je. Dermabrazja uwalnia je od zanieczyszczeń, dzięki czemu przyspiesza regenerację i proces wzrostu. Usługa ta kierowana jest zarówno do mężczyzn, jak i do kobiet. Nie ma żadnych przeciwwskazań by stosować zabieg na włosach farbowanych.

Włosy normalne

Gęste włosy bez znacznej skłonności do przetłuszczania sprawiają zazwyczaj mniej problemów niż inne typy. Nie jest jednak złym pomysłem przeprowadzenie raz na jakiś czas pielęgnacyjnego zabiegu wzmacniającego.

Jak zadbać o taki typ włosów?

Cienkie i przerzedzone włosy

Uważa się, że włosy cienkie to włosy osłabione i bardziej narażone na wypadanie. Problem ten może być spowodowany nieprawidłową dietą, niedoborem witamin, zaburzeniami hormonalnymi czy nieodpowiednim dbaniem o włosy.

Rozwiązanie?

Włosy łamliwe

Łamliwość włosów także może być spowodowana niedoborem witamin i substancji odżywczych, nadmierną ekspozycją na słońce, farbowaniem włosów, używaniem lokówek i prostownic. Łamliwe włosy łatwiej wypadają i wolniej rosną.

Jak zaradzić łamliwości włosów?

Łupież

Łupież to dolegliwość spowodowana nadmiernym rozwojem bakterii na skórze głowy, co powoduje odkładanie się komórek martwego naskórka. Łupież to problem, który może pojawić się zarówno u osób o włosach przetłuszczających się, jak i u tych o nadmiernie suchej skórze głowy.

Jak wyleczyć łupież?

Łysienie

W związku z tym, że łysienie nie ma jasno określonej przyczyny, jego skuteczne leczenie jest bardzo trudne, a często efekty kuracji są zupełnie nieadekwatne do wysiłku i kosztów, jakie się z nią wiążą. Dlatego wielu mężczyzn decyduje się po prostu na akceptację stanu rzeczy i tuszuje niedostatki swojej fryzury, strzygąc się bardzo krótko lub całkowicie goląc owłosienie na głowie. Jednak nie wszyscy są zainteresowani takim rozwiązaniem, a już wśród kobiet raczej w ogóle nie ma ono szans na znalezienie zwolenniczek.

Co pozostaje w takiej sytuacji?